iBLOCK Camera IVHD23-3P
IVS Imaging iBLOCK Mini IP Bullet Camera IVHD23-3P
Code
IVHD23-3P
iBLOCK Camera IVHD23-3P
IVSIMAGING INTRODUCES THE NEW HD MINI IP BULLET CAMERA TO THEIR iBLOCK CAMERA LINE UP. FEATURING CUSTOMIZABLE LENSING, HOUSING, MOUNTS & INTERFACES (SDI, ANALOG & IP). THE IV-HD23-*P IS PERFECT FOR APPLICATIONS THAT NEED TO UTILIZE ITS 23MM DIAMETER & 2.5MP SENSOR, WDR SONY SENSOR.
Highlights:
  • ONVIF COMPLIANT
  • 2.43 MEGAPIXEL, SONY EXMOR CMOS
  • LENS OPTIONS: 3.7 MM; 8.0 MM; 4.3 MM (PINHOLE LENS)
  • DIGITAL DAY & NIGHT
  • MIN. ILLUMINATION OF 0.1 LUX
  • SIZE: _23 X 96.3 MM
  • 3D DNR / BLC / D-WDR
  • SIZE: _23 X 96.3 MM
  • 3D DNR / BLC / D-WDR
  • IP66 (WEATHERPROOF)
  • DC 12 V POWER (48V)POE